Tarihçemiz

1991 “Zorunluluktan gelen bir doğuş”

Dönemin ekonomik koşulları bir otomobil satın almak için, iki otomobil ücreti ödemeyi gerektiriyor. İstanbul’da bir iş hanında başlayan girişim ile Eminotomotiv markası doğuyor. Birkaç arkadaşın bir araya gelmesi ile “sırayla otomobil sahibi olmanın” yolu açılıyor.

1992 “El Birliği Sistemi”

Otomobil sahibi olmak isteyenler için bir alternatif olma yolunda Eminotomotiv sağlam temeller üzerine inşa ediliyor. “El Birliği” adı verilen sistem, her bütçeden insana hizmet etme odaklı olarak dizayn ediliyor.

1993 “Herkes otomobil sahibi olabilir”

Yalnızca üst gelir grubunun otomobil sahibi olabildiği bir dönemde Eminotomotiv ile algılar değişiyor ve toplumun her kesimine, her bütçeye uygun koşullarda otomobil sahibi olmanın önü açılıyor.

1994 “İlk otomobil grupları”

30 - 40 kişilik otomobil çekiliş grupları ile El Birliği, küçük bir ofisten topluma açılıyor. Eminotomotiv bulunduğu binanın tamamında hizmet vermeye başlıyor.

1995 “Hayallerin gerçekleşmesi”

Otomobil toplumun büyük bir kesimi için hayalden ibaret. Eminotomotiv’in teslimatları ile Türkiye’de farklı bir yoldan da otomobil alınabileceği bilinci gelişiyor.

1996 “Toplumun ‘Faizsiz Sistem’ ile tanışması” “

Faizsiz” argümanı ilk olarak Eminotomotiv tarafından ülkemizde kullanılmaya başlanıyor. Toplu birikimi olmayan kişiler için faizli sistemler dışında El Birliği sisteminin ilanları tüm Türkiye’ye o yıllarda yayılıyor.

1997 “Baskılar ve kara liste”

Siyasi ve ekonomik olarak kriz dönemine giren Türkiye’de, Eminotomotiv baskı ve kara listelerin hedefi oluyor. Faizsiz sistemin gelişmesi ve halka sunumu, toplumun bazı kesimlerinde rahatsızlıklara yol açıyor.

1998 “İyi günde de, kötü günde de”

Eminotomotiv’in faliyetleri krizin gölgesinde duraksamadan ilerlemeye devam ediyor. Yaşanan sıkıntılar müşterilerimizin desteği ve sistemimizin kendi içerisindeki tecrübe ile atlatılıyor. Müşterilerimiz ile yalnızca iyi günde değil, kötü günde de bir arada olmayı bildik.

1999 “Krizleri atlatacak bir yapı”

Doksanlı yılların koşulları ülkede krizlerin bitmeyeceği ön görüsünü doğurdu. Sıkıntıları müşterilerinin de desteğiyle atlatan Eminotomotiv, faaliyetlerinde daima ‘kötü günleri’ düşünerek sağlam adımlar ile ilerlemeye devam etti.

2000 “Büyümenin zirvesi”

Türkiye’nin 67 bölgesine temsilcilikleri aracılığıyla hizmet veren Eminotomotiv, uzun yıllar aradan sonra ülke piyasasına giriş yapan farklı markaların araçlarını müşterilerine teslim ediyor. Otomobil piyasasının hareketliliği Eminotomotiv’i lider firmalardan biri haline getiriyor.

2001 “Onuncu yılda Türkiye’de ilkler”

“El Birliği”nin ekonominin her alanında uygulanabilmesi amacıyla birçok sektörde geçmişten gelen tecrübe ile faaliyetlere hız veriliyor. İnşaat, Enerji, Tarım, Mobilya alanlarında yirmiden fazla marka Eminotomotiv bünyesinde ekonomiye katkı sağlıyor.

2002 “Türkiye’de yeni bir siyasi süreç”

Doksanlı yıllarda atlatılan problemlerden sonra toplum iradesi, yenilikçi bir görüşü iktidara taşıyor. Tüm ülkede ekonominin canlanması ve yatırımların önü açılıyor. Eminotomotiv bu döneme yüksek büyüme hedefleri ile başlıyor. İlerleyen zamanlarda bu dönemde atılan temeller üzerine birçok başarı inşa ediliyor.

2003 “Yeni hedeflere doğru ilk adımlar”

Eminotomotiv’in otomobil sektöründeki başarısı hayatın her alanında topluma hizmet edecek yeniliklerin hedeflenmesine zemin oluşturuyor. Bu dönemde müşterilerimiz ile olan diyaloğumuz yeni taleplerin tarafımızca anlaşılması için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

2004 “Ekonomide istikrar meyvelerini veriyor”

Eminotomotiv toplumun her alanında birçok marka ile bilinen ve güvenilen bir kurum. Türkiye’deki siyasi değişim hareketi Eminotomotiv’in önündeki baskı ve engellerden kurtulmasına vesile oluyor. Sektör, siyasetin yükünü omuzlarından atarak ekonomik değerler üretme yolunda hızlanmaya başlıyor.

2005 “Eminevim’in doğuşu”

Doksanlı yılların birikim ve tecrübesi ile sağlam zeminler üzerine kurulu Eminotomotiv, Türkiye’de birçok siyasinin de söylemi olan “iki anahtar: bir araba, bir ev” hayalini gerçeğe dönüştürmenin en somut adımını atıyor. Eminevim ile modern toplumun ihtiyacı olan konut sektöründe El Birliği sistemi uygulanmaya başlanıyor.

2006 “Uzun vadeler ile gelen çözümler”

Otomobilde olduğu gibi konut piyasasında da yatırım yapmak isteyen kişiler için en önemli problem mali sıkıntılardı. Eminevim 100 ve 120 ay çekilişli grupları bütün müşterilerimizin hizmetine sundu.

2007 “Konut sektörünün şahlanışı”

Ülke ekonomisinin lokomotifi haline gelecek inşaat sektöründeki yatırımlar ile konut sektörü Türkiye’nin her bölgesine canlılık getiriyor. Eminevim bu dönemde alternatifler arasında en avantajlı sistem olarak piyasada yer ediniyor.

2008 “Eminevim ile gerçekleşen hayaller”

Neredeyse imkansız denilen şartlarda Eminevim ile ev sahibi olan aileler en büyük mutluluk kaynağımız. İnsanlarımızın hayalleri gerçekleştikçe biz de mutlu oluyoruz.

2009 “Eminevim Şubeleri Türkiye’nin her yerinde”

Temsilcilikler ile hizmet veren Eminotomotiv’in ardından, Eminevim kendi şubeleri ile ülkenin dört bir yanında hizmet vermeye başlıyor. Bu dönemde açılan onlarca şube ile Türkiye’nin her ilçesinde konut teslimi yapılıyor.

2010 “Eminevim İnşaat”

El Birliği sistemi ile mali sıkıntıları olan kişilere ev sahibi olmanın yolunu açan Eminevim, artık kendi inşaat projelerini geliştirmeye başladı. İstanbul’dan başlayarak, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde inşa edilen projeler ile Eminevim İnşaat güvencesiyle konut sahibi olmanın önü açıldı.

2011 “Kurumsal bir yapı, geniş bir vizyon”

Topluma faydalı ve bireylere saygılı bir hizmet kalitesi anlayışı, Eminevim’de yeniliklerin sürekliliğini sağlıyor. Hizmet verilen her alanda modern piyasa koşullarının gereklilikleri Eminevim tarafından önemle incelenerek, El Birliği sisteminin yapısına entegre ediliyor.

2012 “Büyüme devam ediyor”

Yeni hedefler ve tecrübeli kadrolar ile bu yıllar büyümenin Eminevim’de istikrarlı bir şekilde devam etmesinin önünü açıyor. Krizler ve ekonomik problemlere dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiş olan El Birliği sistemi, toplum tarafından kabul görerek her dönemde büyük oranlarda gelişme sağlıyor.

2014 “El Birliği tüm sektörlerde”

Eminotomotiv, Eminevim, Eminevim İnşaat, Emin Sigorta, Emin Enerji, Emin Tarım, Emin Travel başta olmak üzere bütün markalarımız sektöründe uluslararası başarı hedefleri ile çalışmalarını sürdürüyor.

2015 “90 şube, 90 bin teslimat”

Türkiye’nin her bölgesinde 90 Eminevim şubesi ile tam 90 bin ailenin otomobil ve konut hayalleri gerçekleşiyor. Anadolu’nun mayasında bulunan “imece-yardımlaşma” sistemini kurumsal yapıda ülkemiz insanının hizmetine sunarak “Türkiye’de herkese hitap edecek faizsiz bir sistem” anlayışının temelleri Emin Şirketler Grubu tarafından atılmış oluyor.

2016 “Gururla dolu 25 yıl”

1991 yılında başlayan serüvenimiz 2016 yılı itibariyle 25. yılını tamamlıyor. Başta otomobil ve konut olmak üzere, hizmet verilen her sektördeki yatırımlarımız, topluma fayda amacı esas alınarak ülkemiz insanının hizmetine sunuluyor. Her ay bin beş yüzü aşkın teslimat sayısı ile Emin Şirketler Grubu kendini kanıtlayan bir şirket olarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyor.